Masáže
V internetových zdrojích a v publikacích se můžeme dočíst, že masáž vznikla již před tisíci lety. Jsou o ní zmínky ve starobylých dílech jako například v čínském „Vnitřním kánonu Žlutého císaře“, staroegyptském Ebersově papyru, textech indické Ájurvédy nebo antického lékaře Hippokrata. Pokud si masáž vyhledáme na internetu dnes, nalezneme širokou nabídku více než dvaceti jejích druhů. V našem studiu nabízíme 7 druhů masáží, při kterých aplikujeme především poznatky Ájurvédy.
Stále častěji se objevují potvrzení z řad odborníků, že psychický stav ve velké míře ovlivňuje i naši imunitu. Masáž v tomto směru pomáhá postupným uvolňováním svalového přepětí, stimulací krevního oběhu a oběhu lymfy odbourávat společně s toxiny i stres.
Typy nabízených masáží
Sportovní a rekondiční:
Standardně hodinová masáž, která pomáhá připravit tělo na výkon, aby se předešlo zranění a přílišnému namožení svalů. Rekondiční forma je v českém prostředí považována za klasickou masáž, která není tak agresivní jako sportovní, má pomoci především člověka uvolnit a tím přispívá k rychlejší regeneraci po každodenní zátěži.
Reflexní:
Vychází z předpokladu, že především na chodidlech každého člověka (ale i třeba na dlani) se nachází body, které jsou propojeny s určitými orgány, žlázami a tělesnými tkáněmi. Působením na tyto body můžeme nepřímo ovlivnit činnost orgánů, a tak zlepšit jejich funkci. Konkrétně jde o prohmatávání plosek nohou a jejich koupel ve vodě obsahující sůl z mrtvého moře.
Bioenergetická:
Jde o celostní přístup - spojením znalostí tradiční východní medicíny Ájurvédy a bioenergetického působení na akupresurní body a reflexní zóny dochází k ovlivnění funkcí orgánových soustav, za účelem zmírňování bolesti, zlepšování funkce lymfatického systému a posílení imunity. Proto lze přiznat této masáži léčivé účinky.
Při masáži je používán přírodní olej.
Aromaterapie:
Relaxační masáž, která užívá éterické oleje z výtažků vybraných rostlin, aby posilovala rovnováhu a harmonii organismu po fyzické i psychické stránce.
Marmová terapie:
Jedná se o působení přímo na marmové body, které nám mohou připomínat akupunkturní body tradiční čínské medicíny, týkají se však větších oblastí těla. Nauka o marmách je jedním z pilířů ájurvédské medicíny. Při manipulaci mohou marmy měnit orgánové funkce i strukturní podmínky těla.
Medová:
Med je v lidovém léčitelství znám už po dlouhou dobu pro své antibakteriální účinky, spoustu vitamínů (A, C, B1, B2, B6, B12, E) a minerálů (hořčík, železo, draslík, vápník). Při masáži se pomocí speciálních pohybů rukou aplikuje med do pokožky, kde se naváže na toxiny a je posléze vymasírován na povrch těla v podobě bělavě-šedé hmoty. Tento „navázaný“ med je poté setřen navlhčeným hadříkem. Nanesení se opakuje až 3x ve čtvrthodinových masážních intervalech. Takto ošetřené tělo je dokonale detoxikováno a vyživeno řadou běžně nedostatkových látek. Po masáži není vhodné se omývat chemickými prostředky - pouze vodou. Masáž doporučujeme pro kuřáky a při jaterních a ledvinových obtížích.
Při masáži je používán med ze včelínů okolí Hradce Králové a jižní Moravy.